Venkovní rolety do paneláku – investice, která se vám vyplatí

autor: Almma s.r.o.
2k zobrazení

Prudký nárůst cen elektrické energie dříve nebo později dostihne každého z nás. Mezi nejohroženější skupinu obyvatel patří zejména starší lidé v panelových domech, kteří už dříve měli chladno ve svých bytech, aby si snížili náklady za vytápění a mohli finančně „vyjít“.

Pokud také vás trápí zvyšující se ceny energií, dá se očekávat, že ve vašem domě nebudete jediní. Stejný problém bude řešit naprostá většina obyvatel a s tím se nabízí jednoduché řešení pro všechny.

Rádi bychom Vám představili venkovní rolety, které můžete stále častěji vídat už i na panelových domech. Tyto venkovní rolety si můžete samozřejmě pořídit sami do svého bytu. Ale nutno podotknout, že čím dál oblíbenější je zapojení dalších obyvatel vašeho domu a vytvoření hromadné objednávky za mnohem výhodnějších cenových podmínek. Tím spíše to platí u SVJ a BD, kdy se nejčastěji pořizují venkovní rolety ze společného fondu.

Proč k tepelným únikům a navýšení cen za vytápění dochází? K naprosté většině tepelných úniků dochází přes tabule okenního skla. To je obvykle to nejslabší místo, kterým se teplo vytrácí ven z bytu. Kvalitní přesně dosedající hliníková roleta s PUR pěnou vytvoří mezi oknem a roletou izolační vrstvu. Tímto způsobem se může zvýšit tepelný komfort o 2 – 4 stupně Celsia a tím snížit své náklady za vytápění.

Tepelné úspory nejsou jediný důvod pro pořízení venkovních rolet. Pojďme si vyjmenovat největší přínosy venkovních rolet:

  1. Jak už bylo rozebíráno v předchozí části, tak to jsou tepelné úspory při vytápění
  2. Účinné venkovní stínění, které sníží v létě teplotu v bytě až o 10 stupňů Celsia!
  3. Bezpečnostní prvek. Venkovní roletu překoná pouze zkušený zloděj a nebude to bez hluku
  4. Ochrana proti nepříznivým vlivům jako jsou déšť, vítr, kroupy atd.
  5. Ochrana soukromí – při zcela zatažených roletách není dovnitř vidět
  6. Klidný nerušený spánek – s roletami můžete uvnitř vytvořit absolutní tmu i během dne
  7. Ochrana proti hluku – rolety sníží hluk z venku o 8 – 10 dB
  8. Venkovní rolety v kombinaci se sítí ochrání před dotěrným hmyzem
  9. S venkovními roletami díky jejich perforaci je možné větrání
  10. Pořízením venkovních rolet zvyšujete hodnotu svého bydlení

Vybrat venkovní rolety odpovídající kvality a životnosti někdy může být pořádný oříšek. Mezi klíčová rozhodnutí patří, jestli zvolit ručně ovládané rolety nebo elektrické s motorem. V případě elektrických rolet je třeba rozhodnout, jaký motor zvolit, aby vydržel mnohaletý provoz – při denním provozu po dobu 20 let může roleta vyjet a zajet zcela běžně i 100 000x. Důležitý bude i způsob ovládání jestli místním tlačítkem nebo dálkovým ovládáním případně přes aplikaci v telefonu. Jen opravdoví profesionálové vám vysvětlí výhody a nevýhody jednotlivých řešení a nabídnou řešení na míru.

Mezi nejspolehlivější dodavatele venkovních rolet do paneláků a venkovních rolet vůbec patří česká firma Almma. Protože se jedná přímo o výrobce venkovních rolet z Dobříše s historií sahající až do roku 1999, lze z jejich výrobků, služeb i serióznosti jednání a nabídky očekávat naprostou profesionalitu. Proto je také Almma s.r.o. opakovaně již mnoho let členem SPST – Svaz podnikatelů ve stínící technice.

Přesné zaměření venkovních rolet je otázkou dní, stejně jako montáž samotná, která se podle velikosti panelového domu realizuje v několika dnech.

Přesvědčit se můžete sami na stránkách výrobce: https://www.almma.cz/ nebo se rovnou ptejte na +420 271 742 002.

Instalace venkovních rolet

Zdroj obrázku: Almma s.r.o.

Související články