Díky Keyguru parkuje 130 bytů bez sporů a hádek, pomohl chytrý zámek

autor: Keyguru s.r.o.
306 zobrazení

Výbor SVJ na Praze 8 řešil problém se sdíleným parkováním. Většinu míst pravidelně zabírala jedna rodina, prodejci, nebo cizí lidé z okolních kanceláří. Po konzultaci jsme se shodli na řešení v podobě automatického vstupu skrze SMS kódy. Instalace vyšla levněji, než výbor čekal. Do budoucna plánují i GateKeeper.

Když se z parkování stane divoký západ

SVJ Breitfeldova Praha 8 řešilo den co den totožný problém.

130 nájemců se dělilo o pouhých 9 návštěvnických míst, často byli na nože. Rodiny s více auty dlouhodobě zabíraly místa ostatním, jednu dobu si plácek vyhlídli i zaměstnanci okolních kanceláří. Parkování zkrátka probíhalo stylem kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Stížnosti se množily. Do řešení se nikdo nehrnul, dokud se Ivo Kracík, člen výboru, nerozhodl vzít věci do vlastních rukou.

Jak vytvořit chytrý automatický sdílený zámek?

Pan Kracík měl jasný plán. Musel vymyslet způsob sdílení míst, najíždění, rezervací a zabezpečení. Prvním nápadem byly zábrany na klíč. „Ten měla předávat recepce. Ale pro nás tohle nešlo, protože recepce je daleko, a navíc se platí.“

Bylo jasné, že řešení musí být online a automatické. Po zkušenosti s čínskými produkty přibyl i požadavek na plně integrovatelný rezervační systém s podporou. To pana Kracíka přivedlo k myšlence, inspirovat se u Airbnb. A přesně zde narazil na Keyguru.

Keyguru box vyřeší i váš bolehlav.

Keyguru není jen pro hotely: stačí jeden SMS kód a parkujete

S panem Kracíkem jsme domluvili pro 8 parkovacích míst instalaci Keyguru Boxu s devíti přihrádkami.

Následoval výběr rezervačního systému. „Prošel jsem si 4 varianty, náročnost pro náš systém byla naštěstí malá. Hlavní byla možnost vytvořit účet pro každého vlastníka, společně s kreditem, kterým bude za parkování platit.“

Ivo Kracík hledal efektivní online řešení problémů se sdíleným parkováním.

Nakonec jsme se shodli na integraci skrze Reservanto. Zvítězilo pro neomezený počet uživatelů a správu účtů v ceně. Pana Kracíka mile překvapilo cenovou dostupností, i rychlostí instalace.

Zbytek instalace proběhl hladce, i díky šťastné náhodě. Samotné boxy namontoval technik Keyguru, ale elektrikář SVJ si lámal hlavu s připojením k síti. V podzemních garážích není signál. Nicméně, ukázalo se, že přímo nad boxy sídlí kancelář s vlastním Wi-Fi modemem, který problém vyřešil.

Plně nainstalovaný a připojený Keyguru box.

Přístupový systém bude zpoplatněný

Běžné parkovací místo v lokalitě Praha 8 stojí okolo 3000 Kč na měsíc. Výbor hodlá nacenit ta svá výrazně výše, aby odradil cizí zájemce od dlouhodobého stání.

Vlastníci bytů dostanou měsíční kredit na 60 hodin stání zdarma. To bez problému pokryje návštěvy instalatérů, rodiny i obchodních partnerů.

Dnes už SVJ na Praze 8 čeká parkování v klidu a bez boje

Funkci Keyguru boxů popsal pan Kracík ostatním členům díky podrobným prezentacím na našich stránkách. Naprostou většinu svým řešením nadchl. Parkovací čipy odemknou jednoduše skrze SMS kód, systém si automaticky zaznamená spotřebovaný kredit.

Vyzvednout kód je akce na pár vteřin – zadáte kód ze zprávy, ten otevře přihrádku s čipem a jdete parkovat.

Ohledně budoucnosti zůstávají zdrženliví: „Bude třeba aby všichni s příjezdy a odjezdy dodržovali pravidla. A je docela možné, že nebudou. Nicméně, i když tam někdo zůstane, tak budeme vědět kdo, můžeme mu zavolat a aktivně to vyřešit.“

Na instalaci pan Kracík ocenil finanční výhodnost, i Keyguru jako takové: „Bál jsem se nákladů na integraci. Kdyby to bylo moc drahé, tak by to vlastníci neschválili. Ale s vámi mě obavy přešly, prakticky jste celý problém vyřešili za nás. Jsem šťastný, že jsme na sebe narazili.“

Od zpoplatnění parkovacích míst si do budoucna slibují hlavně splacení nákladů. Je to primárně způsob, jak odradit nezvané hosty, vydělávat na tom nehodlají.

Využije výbor smart key i pro nově vznikající střešní zahrádku?

Ke Keyguru boxu s devíti přihrádkami brzy přibude i náš GateKeeper.

Díky skvělým zkušenostem s Keyguru boxem pokukují vlastníci i po našem GateKeeperu.

Ten by využili pro nově vznikající relaxační zahrádku, hlavně kvůli obavám z přetahování rezervací, nebo ničení vybavení. Díky integrovanému systému by vždy věděli, jaký nájemce tam byl naposledy, i do kdy měl zahradu zamluvenou.

Tak i tak s panem Kracíkem, a ostatními vlastníky, slavíme další úspěch Keyguru boxů.

Keyguru boxy jsou chytrou alternativou přístupových řešení.

Související články