Advokátní kancelář JUDr. Daniel Urban

Advokátní kancelář JUDr. Daniel Urban

Právní služby pro společenství vlastníků

Platnost nabídky: Neomezeno

Poskytovatel nabídky: JUDr. Daniel Urban, advokát
Webové stránky: akdu.cz

Advokátní kancelář

Advokátní kancelář JUDr. Daniela Urbana, advokáta, poskytuje společenstvím vlastníků jednotek balíček komplexních právních služeb z oboru bytového práva včetně právního poradenství ve složitých nebo neobvyklých právních případech. Práce s klientem je v naší advokátní kanceláři založena na osobním a individuálním přístupu. Naším cílem je klientovi poradit jak správné, tak i v praxi fungující řešení právního problému, čehož jsme schopni i díky dlouholetým zkušenostem s mnohými SVJ. Naším mottem je pomáhat řešit právní problémy našich klientů rychle a efektivně.

Založení a vznik SVJ

Pomáháme společenstvím vlastníků již od úplného počátku. Připravíme vše potřebné pro rozdělení domu na samostatné bytové jednotky, pro převody bytů do osobního vlastnictví jejich nájemců, připravíme úplné znění nových stanov, založíme SVJ a zařídíme jeho vznik a zápis do veřejného rejstříku. Na začátku existence SVJ nastavíme procesy rovnou tak, aby fungovaly v bytovém domě dlouhodobě.

Změna stanov SVJ

Zdaleka nejčastější poptávkou po právních službách jsou právě změny stanov společenství vlastníků. Ať půjde o změnu stanov nezbytnou ze zákona či adaptaci stanov pro profesionálního předsedu, zajistíme právně správné znění nového textu stanov včetně poradenství, jak změnu provést a propsat do veřejného rejstříku.

Změna prohlášení vlastníka a smlouva o výstavbě

Pro náročnější změny v bytovém domě, zejména stavební úpravy, připravujeme potřebnou změnu prohlášení vlastníka včetně vkladu odsouhlasených změn domu a jednotek do katastru nemovitostí. Sloučení bytů, rozdělení bytů nebo jen pouhá výměna místností mezi byty, pak může být snadná.

Zvláštní specializací pak disponujeme pro sepisování smlouvy o výstavbě. JUDr. Daniel Urban je autorem teoretické, akademické práce na toto téma. Využijí ji zejména zájemci o půdní vestavby či rozšiřování bytů o společné část domu.

Neplatiči v SVJ

Každé SVJ se čas od času setká s nepříjemností jménem neplatič, nebo také dlužník. Těmto pomáháme pohledávku, která se postupně promlčuje, rychle vymáhat, žalovat ji u soudu s nízkými náklady a nejlépe ji vymoci dříve, než dlužník dojde do exekuce.

Účast na shromáždění SVJ

Náš osobní přístup se projevuje hlavně tím, že se účastníme shromáždění SVJ, pokud si to klient přeje. Nejsme jen pasivní přísedící, nýbrž v případě zájmu aktivně vystoupíme a podpoříme našeho klienta v často bouřlivé diskuzi nad běžnými i mimořádnými otázkami bytového domu.